Draftozaur

Draftosaurus

Polska premiera: 2020
Globalna premiera: 2019
Globalni wydawcy: Ankama
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: ok. 25 min
Wiek: 8+

Kategorie: Rodzinne
7.0 /10
na podstawie 17 ocen
Ocena gry
1.6 /5
na podstawie 9 ocen
Próg wejścia
DanielBrzost
07 grudnia 2021, 16:59
8
Draftowanie przeuroczych dinozaurzych mepelków i umieszczanie ich na wskazanych kostką siedliskach tak, żeby były z tego punkty, a nie wzajemne wymieranie to nie tylko bardzo przyjemne zajęcie ale też szalenie inspirujące.
Czy wiecie, że...
Wykopaliska przeprowadzone na eurosuchej pustyni, na terenach bogatych w złoża skamieniakości, rzuciły nowe światło na powstanie i ewolucję draftozaurów.
Wszystko zaczęło się od malutkiej trocinki, która rozwinęła się w wiórek, będący zaczątkiem całej gałęzi organizmów drewnożywych.
Ukoronowaniem tej linii ewolucji są draftozaury występujące w różnorodnych kształtach i kolorach.
Najnowsza spiskowa teoria wyjaśniająca zagładę dinozaurów brzmi tak, że na komecie spadły na Ziemię korniki z kosmosu, które spowodowały zagładę drewnożycia.
Ta opinia była pomocna:
Ammi
06 grudnia 2021, 13:30
7
Jest to szybka i prosta gra dla dzieci, ale my wyciągamy ją nawet bez dzieci, gdy chcemy kogoś zachęcić do cięższych tytułów, lub zagrać w coś lekkiego na rozgrzewkę. Gramy często w dwójkę i jest nieźle. W trójkę bardziej czujemy, że to przyjemny draft. Im więcej osób tym trudniej pilnować innych. Lubię to losowanie dinozaurów. Kupiona na prezent ze względu na te śliczne drewniane dinozaury dla fana dinozaurów i był to trafiony zakup. Dzieci jeszcze za małe, żeby ogarnąć zasady, ale uwielbiają wykorzystywać kolorowe figurki do innych zabaw - ustawiają je na załączonych planszach, odgrywają scenki. A jak podrosną to będziemy chętnie zapraszać je do wspólnej gry.
Ta opinia była pomocna:
Stella
19 września 2021, 13:27
6
Fajna gra dla dzieci od 8 lat.
Ta opinia była pomocna:
Ner Algert
08 września 2021, 10:53
6
Ładnie wydana, miła w odbiorze gra z draftem. Po jakimś czasie może się znudzić ale chętnie do niej wracam. Dzieci bardzo ją lubią.
Ta opinia była pomocna:
Bakcyl
15 lipca 2021, 10:31
6
Fajna gierka dla dzieci. Fajnie, że jest mechanika draftu. Gra bardzo ładnie wydana.
Ta opinia była pomocna:
Qwas
13 lipca 2021, 18:28
8
Małe pudełko i lekkie pudełko sprawia, że lubimy zabierać tę grę w podróż. Masa kolorowych dinozaurów przyciaga wzrok nie tylko dzieci. Dzięki nie trudnym zasadom i kolorowym wydaniu jest to doskonała gra na start.
Ta opinia była pomocna:
Zsuidakra
09 lipca 2021, 14:05
8
Bardzo fajna gra. Lekka, dla całej rodziny. Z mechaniką draftu.
Ta opinia była pomocna: