Karak

Catacombs of Karak
Karak

Polska premiera: 2017
Globalna premiera: 2017
Polscy wydawcy: Albi
Globalni wydawcy: Albi, Outset Media
Autorzy: Petr Miksa
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: ok. 45 min
Wiek: 7+

7.2 /10
na podstawie 6 ocen
Ocena gry
1.8 /5
na podstawie 4 ocen
Próg wejścia
genia_lna
04 lipca 2021, 16:47
7
Jest to prosta gra kafelkowa która super sprawdza się do grania z dziećmi. Karak jest mocno losowy ale dzięki temu każdy, bez względu na wiek ma takie same szanse na wygraną. W grze podstawowej nie zaznamy negatywnej interakcji. Jedynie co to można podkraść skarb graczowi który wcześniej go odkrył. Sama gra jest solidnie wykonana. Plansza gracza ma specjalne wyżłobienia na wszystkie mniejsze elementy gry. Kafle tuneli też są z solidnej, grubej tektury. Szczerze polecam.
Ta opinia była pomocna:
BeF1999
02 lipca 2021, 00:09
7
Gra jest przeznaczona głównie dla młodszych odbiorców. Sam kupiłem ją z myślą przede wszystkim o swoim 4.5 letnim synku.

Domyślne zasady są bardzo proste, miejscami wręcz prymitywne, ale przy odrobinie chęci i pomysłowości z gry można wyciągnąć naprawdę sporo. Największy minus, to fakt, że potencjał gry trzeba wydobyć samemu wprowadzając alternatywne zasady.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić ten tytuł, bo jako gra dla dzieci, to spokojnie 8/10, ale jako gra dla wszystkich to max 5/10.

Sytuacja zmienia się po wprowadzeniu kilku alternatywnych, dodatkowych zasadach oraz dokupienia rozszerzenie "Karak Regent", wtedy uczciwe 7.5/10. Więc najwięcej zależy tu od tego, czy grać chcemy z dziećmi, czy w starszym gronie i na ile jesteśmy otwarci na domowe zasady.
Ta opinia była pomocna: