Wrocław Game Fest 2021 - relacja

10 listopada 2021

article_image

W weekend 6-7 listopada odbyło się wydarzenie - Wrocław Games Fest organizowane przez Stowarzyszenie Druga Runda na ul. Tramwajowej 1-3 w Czasoprzestrzeni. Na miejsce dojechaliśmy z samego rana wspólnie z Games Unplugged oraz Brodaty Boardgames. Zgadnijcie - o czym rozmawialiśmy podczas podróży? Wiem, że nie zgadliście - o grach planszowych!

Otrzymaliśmy od Ogry Games bojowe zadanie przedstawienia wojennej, dwuosobowej gry, która jest w trakcie przedsprzedaży - Nieustraszeni: Afryka Północna oraz gry The King is Dead. Stoczyliśmy pojedynek (wygrany) z Przemkiem z Board Times, a wielogodzinne tłumaczenie zasad oraz wspólnych rozgrywek utwierdziło nas tylko w tym jak te gry potrafią zaciekawić i zachęcić do rozgrywki. Niezastąpiony Grzegorz dzielnie tłumaczył zasady i wprowadzał w świat nowych gier. 

Obok nas swoją nową grę, a w zasadzie dwie gry prezentowali Robert i Łukasz z Games Unplugged - Wild Space oraz Daimyo - Odrodzenie Imperium, którego premiera już w grudniu! Mieli oni trochę łatwiej, ponieważ jednorazowe tłumaczenie zasad do Daimyo pozwala na "odpoczynek" w tłumaczeniu na około 2 godziny dając graczom czas na zabawę ;)
Zagraliśmy również w grę od wydawnictwa Bored Games - Pierwszy Obywatel. Przykład gry, w której prowadzimy kampanie wyborczą w Polsce, aby zdobyć najwyższe stanowisko w Państwie. Niesamowicie klimatyczna i zaskakująca.

Na miejscu spotkaliśmy się z wieloma z Was dlatego dziękujemy za rozmowy, wspólne zdjęcia, zakupione kubki i mamy nadzieję na kolejne spotkania. 

Ogromne wrażenie zrobiła na nas także wypożyczalnia, w której uwaga, znalazło się aż 2000 tytułów, które mogliście wypożyczyć i zagrać na miejscu. Rozmawiając z organizatorem, był pozytywnie zaskoczony frekwencją już w pierwszy dzień, więc liczymy na kolejne edycje tego wydarzenia!

 


Komentarze (0)

Zaloguj się , aby móc dodać komentarz do artykułu