Dominant Species: Marine

Dominant Species: Marine

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2021
Polscy wydawcy: Phalanx Games
Globalni wydawcy: GMT Games
Autorzy: Chad Jensen
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 90-150 min
Wiek: 14+

Kategorie: Strategiczne
8.0 /10
na podstawie 1 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: 2022

60-70 milionów lat temu zakończyła się wielka epoka lodowcowa. Wraz ze znaczącym ociepleniem kuli ziemskiej, różnorodne gatunki zwierząt powróciły do zaciekłej walki o przetrwanie i dominację.

Dominant Species: Marine to gra dla 2 do 4 graczy, która w abstrakcyjny sposób odtwarza krótki fragment dziejów naszej planety: koniec uciążliwej epoki lodowcowej i próby przystosowania się żywych stworzeń do nowych warunków życia.

Każdy z graczy reprezentuje jedną z czterech głównych klas zwierząt wodnych: Gadów, Ryb, Głowonogów i Skorupiaków. Grę rozpoczynają one w stanie naturalnej równowagi, ale nie potrwa to długo: tutaj naprawdę przetrwają jedynie najsilniejsi!

Podobnie jak w klasycznym Dominant Species, kluczem do zwycięstwa będzie umiejętne wykorzystanie Pionów Akcji do opanowania jak największej liczby siedlisk i zdobycia potężnych efektów Kart Ewolucji. Szybkie zwiększenie populacji zapewni punkty zwycięstwa.

Gdy obszar gry stanie się wreszcie niezmierzonym, tropikalnym oceanem, najlepiej przystosowane zwierzęta zostaną uznane Gatunkiem Dominującym.