Głodniaki

Yummy Yummy Monster Tummy
Głodniaki

Polska premiera: 2021
Globalna premiera: 2021
Polscy wydawcy: Lucky Duck Games
Globalni wydawcy: Lucky Duck Games
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 15-30 min
Wiek: 6+

4.7 /10
na podstawie 3 ocen
Ocena gry
1.0 /5
na podstawie 4 ocen
Próg wejścia

„Głodniaki” to kooperacyjna gra dla 2–4 graczy w mieszanie smakowitych kolorów. Waszym zadaniem jest ukończenie każdego poziomu poprzez wykarmienie wszystkich stworków. Będą im smakować tylko te przedmioty, które pasują do koloru ich futerka.

Gra rozpoczyna się od położenia urządzenia (telefonu lub tabletu) na środku stołu. Po wybraniu poziomu aplikacja podpowie, po ile kart należy rozdać graczom. Na ekranie pojawi się głodny stworek, którego trzeba nakarmić, jak tylko otworzy paszczę.

W dowolnej kolejności gracze wybierają po 1 karcie przedmiotu ze swojej ręki i za pomocą urządzenia skanują jej kod QR, który znajduje się na odwrocie karty. Można rozmawiać o tym, jaki kolor planujecie zagrać, ale nie wolno pokazywać kart przed skanowaniem.

Głodniaki lubią jedzenie, które zmieszane razem będzie odwzorowywać kolor podobny do jego futra. Jeśli graczom nie uda się uzyskać pasującego koloru, przegrywają grę.

Potwory zjedzą właściwie wszystko, od konika na biegunach po sztuczną szczękę dziadka. Aplikacja poinformuje graczy czy udało im się wykarmić potwora właściwą mieszanką kolorów. Jeśli tak, przechodzą do kolejnego poziomu.

Twórcą gry jest Andreas Wilde, który stworzył także jej poprzednika „Soviet Kitchen Unleashed”. Obie gry łączy mechanika mieszania kolorów. „Kiedy zobaczyliśmy dzieci grające w Soviet Kitchen, wiedzieliśmy, że udało nam się osiągnąć coś wyjątkowego. Nawet szybciej niż dorośli potrafiły zrozumieć zasady i świetnie się bawić. Głodniaki oferują tą samą rozrywkę w kolorowym, bardziej rodzinnym klimacie, a dodatkowo zawierają nową mechanikę – alarm witaminowy!”

W „Głodniaki” można grać w dwóch trybach: fabularnym lub imprezowym. W trybie fabularnym jest 12 poziomów, podczas których gracze poznają historię i odblokowują nowe miejsca z kartami przedmiotów. Na wyższych poziomach spotkają też nowe stworki. Niektóre z nich posiadają specjalne zdolności, które dostarczą dodatkowej porcji wyzwań. W trybie imprezowym rozgrywana jest pojedyncza gra, w której gracze korzystają ze wszystkich odblokowanych do tej pory przedmiotów. Ten tryb pozwala po prostu się bawić bez angażowania w fabułę gry.