Krótka Historia Cywilizacji

The Flow of History
Krótka Historia Cywilizacji

Polska premiera: 2018
Globalna premiera: 2016
Polscy wydawcy: Lucrum Games
Autorzy: Jesse Li
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 60-90 min
Wiek: 12+

8.5 /10
na podstawie 2 ocen
Ocena gry
3.0 /5
na podstawie 1 ocen
Próg wejścia

Historia jest jak niespokojny rzeczny nurt, niestrudzenie płynący poprzez wieki. Od zarania dziejów liczne cywilizacje wyrastały na zgliszczach innych. A każda z nich miała swoje 5 minut, podczas których pławiła się w blasku chwały. Niczym niewidzialna ręka kierująca przeznaczeniem, będziesz wyznaczać niepowtarzalną ścieżkę dla swego narodu poprzez rozwój w dziedzinach Wiedzy, Budownictwa, Militariów i Ustroju.
Z pomocą charyzmatycznych Przywódców poprowadzisz swój lud przez ciężkie czasy, zbudujesz też wspaniałe Cuda, by cały świat mógł podziwiać twoje osiągnięcia.

Krótka historia cywilizacji to innowacyjna gra cywilizacyjna autorstwa Jessego Li z Tajwanu. Gracze rozwijają swoje narody, korzystając z unikalnej mechaniki, nieco przypominającej licytację, pozwalającej na zakup nowych kart. Trzeba przy tym zachować ostrożność, bo zasoby trafiające do magazynu mogą zostać zebrane przez innych graczy. Dlatego dobrze jest znać ich intencje, by wiedzieć, ile warto zaoferować za daną kartę. Należy też śledzić wzrost potęgi militarnej przeciwników, aby w każdej chwili być gotowym do obrony własnych granic lub najechania sąsiadów. Zanurz się w odmętach czasu i stwórz niezapomnianą opowieść o swoim narodzie w Krótkiej historii cywilizacji.