11. bierze!

11 nimmt!
11. bierze!

Polska premiera: 2021
Globalna premiera: 2010
Polscy wydawcy: G3
Globalni wydawcy: Amigo
Liczba graczy: 2-7
Czas gry: ok. 30 min
Wiek: 8+

0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

11. bierze! to kolejna siostra kultowej gry karcianej “6. bierze!” Karcianka przeznaczona jest dla 2 do 7 graczy, w wieku od 8 lat.

Gracze zagrywają karty z ręki na stosy kart, znajdujące się na środku stołu. Na początku gry, każdy ma na ręce dziesięć kart, a na stole jest jeden stos, na który można zagrywać karty. W swojej turze gracz wybiera jedną kartę z ręki i wykłada na stos. Są dwie zasady zgodnie z którymi dokłada się karty:

  • Wartości kart w stosie muszą być w kolejności rosnącej.
  • Różnica wartości karty dokładanej i wierzchniej karty stosu nie może być wyższa niż dziesięć.

Jeśli gracz nie ma żadnej karty, którą mógłby dołożyć zgodnie z tą zasadą, musi zebrać stos. Kiedy gracz zbiera stos, sam wybiera, który z nich chce zebrać. Nie może jednak przy tym przeglądać kart w stosach, ani sprawdzać ile ich jest. Zebrane karty bierze na rękę. Jeśli w stosie są więcej niż trzy karty, gracz otrzymuje kartę byka. Kiedy jeden z graczy zagrał wszystkie karty z ręki, runda dobiega końca. Następuje podliczenie ujemnych punktów. Gracze sprawdzają ile byczych głów znajduje się na kartach, które zostały im na ręce. To ich punkty ujemne, które należy zapisać. Rozgrywa się tyle rund, ilu jest graczy. Wygrywa osoba, która będzie miała najmniej ujemnych punktów!

Zawartość:

  • 100 kart z byczymi głowami
  • 10 kart byków
  • instrukcja