Bang!

Bang!

Polska premiera: 2012
Globalna premiera: 2002
Polscy wydawcy: Bard Centrum Gier
Globalni wydawcy: Dv Giochi
Autorzy: -
Liczba graczy: 4-7
Czas gry: 20-40 min
Wiek: 8+

Kategorie: Imprezowe
5.0 /10
na podstawie 4 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Bang!

Samo południe. Palące słońce zalewa piaszczyste równiny, a naprzeciw Ciebie- On. Najszybszy rewolwerowiec. Bang! A nie. Jednak to Ty jesteś szybszy! „Bang!” to dynamiczna gra karciana, mocno oparta na interakcji z innymi graczami! Przeznaczona jest dla 4-7 uczestników, najlepiej przyjaciół chętnych by do siebie postrzelać 

„Bang!” rozpoczynamy od rozdania plansz graczy, wylosowania tajnej tożsamości (szeryf, pomocnicy szeryfa, renegat i bandyci) i postaci (jest ich sporo, więc szybko się nie nudzi). Na planszy zaznaczamy nabojami ilość ran które możemy otrzymać. Na początku gry dobieramy na rękę tyle kart ile posiada naboi na planszy gracza. Rozgrywkę w „Bang!” rozpoczyna Szeryf. Na początku swojej tury gracz dobiera dwie, a potem zagrywa dowolną ilość kart, tak, by na zakończenie swojej tury mieć maksymalnie tyle kart ile mamy naboi (punktów życia). Zagrane karty powodują różne efekty. Podstawową karta jest „Bang!”- czyli wystrzał do jakiejś osoby- w zależności jaki mamy rodzaj broni (z początku możemy strzelać tylko do sąsiadów). Karty zawierają również sprzęty- lepsze bronie, lornetki- a nawet rumaka (jak przystało na dziki zachód). Jeśli zdecydujemy się wystrzelić, przeciwnik może zagrać „pudło” lub zdjąć z planszy gracza jeden nabój. Osoby bez naboi odpadają! Celem gry „Bang!” jest dla każdej postaci inny. Szeryf i jego pomagierzy muszą zastrzelić wszystkich bandytów i renegata. Bandyci wygrają jeśli zastrzelą szeryfa i jego świtę, natomiast Renegat ogłasza zwycięstwo jeśli zginą wszyscy poza nim.

Gra prosta w swych założeniach, zapewniająca dużo zabawy, poprzez domysły i blefowanie! „Bang!” to bezwzględnie gra imprezowa! Na duża ilość osób, może być rozgrywana parę razy, a się nie nudzi. Klimatyczna i energiczna, łatwa do zrozumienia i przede wszystkim oparta na relacjach między graczami. Wiele razy reaktywowana i wznawiana, zasłużyła sobie na miejsce w czołówce gier towarzyskich, a ostatnimi czasy doczekała się dodatku w języku polskim!