Miś i pszczoły. Gra kooperacyjna

Miś i pszczoły. Gra kooperacyjna

Polska premiera: -
Globalna premiera: 2021
Polscy wydawcy: -
Globalni wydawcy: -
Autorzy: -
Liczba graczy: od 1+
Czas gry: 15-28 min
Wiek: 1+

0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Miś i pszczoły” (3–8 lat) to wesoła gra kooperacyjna dla przedszkolaków, która uczy pracy zespołowej i rozwiązywania problemów. Gracze wcielają się w rolę pracowitych pszczółek i jak najszybciej zamieniają kwiatowy nektar w plastry miodu, zanim łakomy miś sprinter je wyprzedzi. Pszczołom nie jest jednak obojętne, z którego kwiatu czerpią nektar, zawodnicy trenują więc podczas gry umiejętność rozpoznawania kolorów, myślenia strategicznego i przewidywania konsekwencji własnych działań. Wszystko po to, by cieszyć się słodkim zwycięstwem.

Trening współdziałania i sprytu
Kto może wiedzieć więcej o współpracy niż pszczoły? Wcielcie się w rolę pracowitych owadów i dajcie się porwać grze kooperacyjnej, w której trzeba współdziałać z innymi uczestnikami. To nie tylko nauka pracy w grupie i doskonała zabawa pozbawiona rywalizacji (co jest szczególnie ważne w przypadku młodszych graczy), lecz także trening wyobraźni przestrzennej, myślenia logicznego i motoryki małej. Polecam tę zabawę na pięknej łące, w otoczeniu pszczół i słodkich plastrów miodu.

Ania Oka, dziennikarka, redaktorka, autorka bloga Zabawkator.pl

Gra kooperacyjna „Miś i pszczoły” (3–8 lat) oferuje trzy poziomy zaawansowania rozgrywek. W wariancie podstawowym pszczółki mają jak najszybciej utworzyć poziomy, pionowy lub ukośny rząd i wrzucić plaster miodu do ula, a w tym samym czasie miś biegnie po miód swoją ścieżką. Młodsi zawodnicy mogą skorzystać z ułatwień, zastawiając aż trzy słodkie pułapki na misia, by spowolnić jego bieg. Doświadczeni gracze muszą dodatkowo uwzględniać ruch motyla, zanim zdecydują o tym, gdzie położyć żeton z pszczołą.

Gra „Miś i pszczoły” rozwija przede wszystkim umiejętności niezbędne do działania w zespole: zdolność do współpracy i angażowania się we wspólny cel, negocjowania ustaleń, dokonywania wyborów, konsultowania się z innymi członkami grupy i ponoszenia odpowiedzialności za wspólnie podjęte decyzje.

Słodkie niczym miód ilustracje Katarzyny Nowowiejskiej wprowadzają przyjazną atmosferę opartą na współpracy i życzliwości, a przy tym wspierają trening spostrzegawczości, pamięci i koncentracji.