Bestia

Beast
Bestia

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2022
Polscy wydawcy: Galakta
Globalni wydawcy: Studio Midhall
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 60-120 min
Wiek: 14+

Kategorie: Strategiczne
0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: trwa kampania na Kickstarterze; 2022

„Kiedy dotarliśmy na miejsce, jawiło się niczym raj i spełniony sen o nieskończonym dobrobycie... O jakże naiwnie chcieliśmy w to wierzyć! Jednak te przesiąknięte pradawnymi tajemnicami i magią ziemie miały już swoją Panią... Bezlitosna natura, w miarę jak karczowaliśmy lokalne lasy i zawłaszczaliśmy coraz śmielej kolejne połacie terenu, okazała swój gniew. Nadszedł czas łowów, czas walki o ocalenie - nastał czas BESTII...

Przyczajona Bestia, Łowcy w natarciu

Każda rozgrywka rozpocznie się od wyboru gracza, który wcieli się w tytułową Bestię, potężne monstrum które wybieramy z dostępnej puli, wyposażoną w unikatowe i zabójcze zdolności. Gracz posługując się specjalną talią ruchu będzie w sekrecie poruszał się po mapie, aby w dostępnym czasie zgładzić jak największą liczbę wieśniaków, co ostatecznie przełoży się na przepędzenie ludzi z tych terenów. Każdy pożarty mieszkaniec (lub jedno ze zwierząt) zapewni graczowi kierującemu Bestią specjalne znaczniki, dzięki którym potwór będzie rósł w siłę i stawał się jeszcze skuteczniejszym narzędziem zniszczenia.

Z drugiej strony pozostali gracze, jako łowcy najlepsi z najlepszych, dzięki współpracy, planowaniu i dedukcji podejmą się arcytrudnego zadania wytropienia i zgładzenia potwora, który przewyższa ich siłą po wielokroć! Bezpośredni atak nie wchodzi w grę, konieczny jest odpowiedni plan, przygotowania i bezbłędna realizacja. W przeciwnym razie gracz szybko skończą w paszczy Bestii, którą pragną pokonać. Najpierw trzeba jednak wytropić stwora na ogromnym terenie, a gdy łowcy wpadną na jego ślad - niezbędne będzie wydedukowanie, dokąd się uda!

W ich misji gracze nie będą jednak pozostawieni sami sobie - dzięki mechanizmowi asymetrycznego dobierania kart, łowcy (ale i Bestia!) w toku rozgrywki zyskają nowe możliwości. Każda z postaci dysponuje również osobistą talią pełną potężnych kart, sami zaś łowcy posiadają spersonalizowane zdolności, które wykorzystane w odpowiednim momencie mogą przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. W ręce graczy trafić również mogą rozmaite przedmioty.

Zbliża się czas łowów!

Mnogość komponentów, asymetryczny mechanizm rozgrywki, atrakcyjna szata graficzna i angażująca rozgrywka to tylko kilka z zalet tego nadchodzącego tytułu! Uwolnij wewnętrzną bestię i jako jeden z dostępnych w grze potworów siej spustoszenie w północnych krainach, lub wciel się w wybranego łowcę, by wraz z towarzyszami z odwagą bronić ludzkich osad. Ten pojedynek przejdzie do historii, lecz zwyciężyć może tylko jedna ze stron!