Gra z Jajem

Poule Poule
Gra z Jajem

Polska premiera: 2021
Globalna premiera: 2019
Polscy wydawcy: Muduko
Globalni wydawcy: -
Liczba graczy: 2-8
Czas gry: ok. 20 min
Wiek: 7+

0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Szalona gra karciana dla osób w każdym wieku 
Licz Jajka, które pojawiają się w filmie, i zrób cięcie, gdy będzie ich co najmniej 5. Uważaj na zwariowaną obsadę, która wprowadza niemało zamieszania. Jaja gwarantowane!  Pełna śmiechu, dynamiki i emocji imprezowa gra karciana, która świetnie działa w każdym gronie. 
Gra imprezowa jakiej jeszcze u nas nie było! Szalona, dynamiczna, pełna niespodzianek gra w prawdziwie francuskim klimacie, nawiązująca do tematyki filmowej i festiwalu w Cannes.
W podstawowej wersji do dyspozycji są 3 karty: Jajo, Kura i Lis. Jeden z graczy wciela się w Reżysera, który wykłada po kolei karty (będące klatkami z filmu), jedna na drugą. Zadaniem pozostałych graczy jest baczne obserwowanie filmu i zrobienie cięcia wówczas, gdy w filmie pojawi się 5 Jajek. Trzeba jednak uważać! Jeżeli w filmie, w którym jest już Jajko pojawia się Kura – siada ona na Jajku, i przestaje ono występować w filmie. Jeżeli pojawi się Lis, a Kura siedzi na Jajku – Lis porywa Kurę, a Jajko znowu występuje w filmie! Dodatkowo w scenariuszu namieszać mogą rolnik Wiesiek, kogut Rokoko, pies Frędzel i inni. 
Jeżeli inni gracze uważają, że cięcie jest błędne – można je zakwestionować i wtedy następuje projekcja filmu w zwolnionym tempie. 
Szalona, szybka, pełna emocji gra imprezowa, w której liczy się spryt i spostrzegawczość – i niekoniecznie wiek. Na uznanie z pewnością zasługują ilustracje, oddające francuskiego ducha gry.