Batman: Wszyscy kłamią

Batman: Everybody Lies

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2022
Polscy wydawcy: Portal Games
Globalni wydawcy: Portal Games
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 120-180 min
Wiek: 14+

Kategorie: Przygodowe
6.0 /10
na podstawie 1 ocen
Ocena gry
2.0 /5
na podstawie 1 ocen
Próg wejścia

Batman: Wszyscy kłamią, pierwsza gra z serii, przedstawia oryginalną historię, w której gracze muszą zbierać dowody i łączyć fakty, by rozwikłać zagadkę. Czerpiący garściami ze świata znanego z komiksów, Batman: Wszyscy kłamią pozwala graczom wcielić się w role czterech kluczowych śledczych – przenikliwego dziennikarza Warrena Spaceya, wytrwałej reporterki Vicki Vale, brutalnego detektywa Harveya Bullocka lub przebiegłej Catwoman – którzy zostają wciągnięci w serię tajemniczych wydarzeń rozgrywających się w Gotham City. Choć z początku robią to z własnych pobudek, ostatecznie stają się niespodziewanymi sojusznikami, którym powierzono pomoc w udaremnianiu poczynań złoczyńców znanych i nieznanych, tak jak Najlepszy Detektyw Świata!

W trakcie gry gracze muszą rozwiązać szereg wymagających spraw, dysponując ograniczoną ilością czasu i zasobów. Gracze wspólnie podejmują decyzje dotyczące dalszego śledztwa, odwiedzając słynne lokacje w Gotham City (Batcave, Azyl Arkham, Więzienie Blackgate czy redakcję Gotham City Gazette) i napotykając znane postacie z komiksów(Batmana, Pingwina, Poison Ivy, Mr Freeze’a, Scarecrowa i nie tylko), podążają za tropami, przesłuchują podejrzanych i zbierają informacje potrzebne, by pomóc ocalić Gotham City. Jednak nawet jeśli ci niespodziewani sojusznicy łączą siły, ich cele nie zawsze są zbieżne. Aby uchwycić złożoność komiksów, Portal dodał do systemu Detektywa nową mechanikę ukrytych motywacji, która przypisuje każdemu z graczy tajne cele i unikalne warunki zwycięstwa, w zależności od tego, którą z postaci DC wybiorą.

Podczas rozgrywki gracze będą wykorzystywać różne fizyczne i cyfrowe komponenty gry, by rozwiązywać zagadki i pokierować fabułą w zabawnych i zaskakujących kierunkach – talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, przeróżne materiały informacyjne oraz dedykowaną stronę internetową z dostępem do archiwów Gotham City Gazette. Gra zawiera także inny nowy tematyczny element – Sceny – ożywiające wybrane fragmenty dzięki oryginalnym ilustracjom komiksowym.

Zaczynając od Prologu, którego celem jest zapoznanie graczy z zasadami gry, Batman: Everybody Lies kontynuuje fabułę trzema dużymi sprawami do rozwiązania, z których każda zapewnia około 2-3 godziny rozgrywki. Sprawy mogą być rozgrywane osobno, ale jeśli gracze rozwiążą wszystkie cztery części, odkryją całą główną fabułę z epickim punktem kulminacyjnym. Każdy scenariusz kończy się raportem końcowym z pytaniami weryfikującymi, jak dobrze zespół zbadał sprawę.