Pstryk!

Loco Momo
Pstryk!

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2020
Polscy wydawcy: Lacerta
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: ok. 20 min
Wiek: 8+

Kategorie: Rodzinne
7.0 /10
na podstawie 1 ocen
Ocena gry
1.0 /5
na podstawie 2 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: Kwiecień 2022

W odległej krainie, w ostępach zaczarowanego lasu mieszkała gromada przyjaznych zwierzaków: psotne króliki spędzające czas na zabawie w chowanego, zrzędliwe lamparty, które wiecznie toczyły waśnie, orły o sercach miękkich, jak leśny mech, uważające się za najcudowniejsze zwierzaki w lesie, nieśmiałe niedźwiedzie chcące przyjaźnić się z każdym oraz temperamentne kaczki, których wszędzie zawsze pełno.
Pewnego dnia, w leśnej kniei, znaleźli dziwny przedmiot. Był to stary aparat fotograficzny! Oczywiście każdy zwierzak chciał tę tajemniczą zabawkę dla siebie!
Ale jak dokonać wyboru, do kogo będzie należało znalezisko?
Po długiej naradzie postanowili, że ten, kto zrobi najciekawszą fotografię, dostanie w nagrodę aparat!
Kto z was zostanie najlepszym fotografem w zaczarowanym lesie?
Kto PSTRYKnie najlepsze zdjęcie?

W swojej turze gracze będą przemieszczali zwierzęta na planszy, aby pozyskać żetony zwierząt z tym samym kolorem tła. Każde zwierzę ma jednak inny sposób poruszania się, np. orzeł leci na przeciwległą polanę, a lampart o jedną się cofa. Potem pora na ustawienie zwierzątek do zdjęcia - w tym celu układa się zdobyte żetony na swojej planszetce, starając się uzyskać jak najlepiej punktujący układ. Każdy rząd ma jednak inny sposób punktowania, a dla urozmaicenia można wprowadzić jeszcze dwa minidodatki. Zwycięzcą zostaje gracz, którego zdjęcie na końcu gry (po 6 rundach) zdobędzie najwięcej punktów.