Icaion

Icaion
Icaion

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2020
Polscy wydawcy: Galakta
Globalni wydawcy: Tabula Games
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 90-120 min
Wiek: 14+

Kategorie: Strategiczne
0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: 2022

Icaion to rozbudowana gra typu euro, oparta o budowanie silniczka, kontrolowanie terenów i zarządzanie zasobami dla 2 do 5 graczy, zaprojektowana przez Martino Chiacchiera i Martę Ciaccasassi.
W grze Icaion wcielicie się w Poszukiwaczy – doświadczonych awanturników wysłanych przez Organizację w poszukiwaniu skarbów, qoamu, reliktów i artefaktów ze starożytnych czasów. Będziecie musieli strategicznie poruszać się po mapie i odpowiednio rozmieszczać swoje różnorakie maszyny, aby przejmować kontrolę nad obszarami i czerpać z nich cenne zasoby. Możecie również podjąć się ryzykownej misji zbadania pozostałych po wyspach Mysthei kraterów lub tajemniczego Kolosa, krążącego po obrzeżach znanego świata. A wszystko to zaprezentowane w nietuzinkowej oprawie za sprawą oryginalnych ilustracji autorstwa Travisa Andersona oraz ponad 70 szczegółowych figurek, w tym ponad 120-milimetrowej figurki Kolosa.
Dodatkowo, dzięki zawartemu w pudełku specjalnemu modułowi, Icaiona można połączyć z grą Mysthea. Łącząc elementy z obydwu tych tytułów, otrzymacie zupełnie nową grę pt. Mysthea: Upadek, stanowiąca kooperacyjne wyzwanie polegające na wspólnej obronie terytoriów przed napierającymi falami potworów.