Oltree

Oltréé
Oltree

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2021
Polscy wydawcy: Galakta
Globalni wydawcy: Studio H
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 60-120 min
Wiek: 8+

Kategorie: Przygodowe
0.0 /10
na podstawie 0 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: 2022

Oltréé to wyjątkowa, kooperacyjna gra przygodowa, w której wcielacie się w Zwiadowców – dzielnych strażników i zarządców jednej z dawnych satrapii Cesarstwa. Fabuła opiera się na scenariuszach zwanych Kronikami, stawiających przed wami najróżniejsze wyzwania. Gracze będą musieli rozbudowywać swoją Twierdzę, radzić sobie z problemami trapiącymi okoliczne społeczności, a zarazem realizować cele narzucone przez przełożonych ze stolicy.

W swojej turze każdy Zwiadowca ma do dyspozycji dwie akcje – od ruchu pomiędzy Twierdzą a jednym z 8 otaczających ją Regionów, poprzez stawianie Budynków zapewniających specjalne efekty czy gromadzenie Zasobów, po wyjątkowe akcje powiązane z rozgrywanym scenariuszem. Samych Zwiadowców charakteryzują kości wykonywanych Profesji np. Wojownika, Rzemieślnika, czy Uczonego, wartość Zdrowa oraz unikatowa zdolność specjalna.

Zwiadowcy raz po raz wyruszają na szlak, by radzić sobie z wyzwaniami, których charakter zależy od wyniku rzutu kością Przeciwności. Powiązany z nią znacznik wędruje po specjalnym torze informując, czy należy dołożyć na planszę kartę Problemu trapiącego jedną ze społeczności oferujących Zwiadowcom cenne surowce, Wydarzenie zmieniające warunki w grze, czy oferujące fabularne wybory Wyzwanie reprezentujące niezwykłe przygody w Regionie. Nie należy też zapominać o kartach Kroniki, które nie tylko ukazują postępującą fabułę oraz kolejne zadania, ale również odliczają czas do końca gry.

Wraz z odwróceniem ostatniej karty Kroniki gracze stają przed ostatecznym sprawdzianem, a ich dotychczasowa skuteczność w realizacji założeń scenariusza oraz rozkazów od przełożonych przekładają się na jedno z potencjalnych zakończeń fabularnych.