Northgard: Uncharted Lands

Northgard: Uncharted Lands
Northgard: Uncharted Lands

Polska premiera: 2023
Globalna premiera: 2022
Polscy wydawcy: Czacha Games
Globalni wydawcy: Shiro Games
Autorzy: Adrian Dinu
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 45-90 min
Wiek: 13+

Kategorie: Strategiczne
7.0 /10
na podstawie 1 ocen
Ocena gry
0.0 /5
na podstawie 0 ocen
Próg wejścia

Planowana premiera: I kwartał 2023

Northgard: Uncharted Lands to gra o podboju i eksploracji osadzona w epoce wikingów, oparta na uniwersum gry komputerowej Northgard. Każdy z graczy będzie kontrolował klan wikingów, dążąc do zwycięstwa poprzez dążenie do chwały lub kontrolę nad najcenniejszymi terytoriami nowego kontynentu.

W każdej turze gracze muszą dostosować strategię do ruchów przeciwników i rozwoju planszy. Punkty zwycięstwa można zdobywać eksplorując, walcząc, kontrolując i rozwijając terytoria. Poszczególne akcje są rozgrywane za pomocą kart. Na koniec każdej tury klany opracowują nowe taktyki i technologie, co wyraża się poprzez ulepszenie talii graczy o nową kartę.

Podbój Northgardu wymaga sprytnego zarządzania zasobami, aby wznosić nowe budynki, zwiększać skuteczność wojowników, lepiej operować kartami i ulepszać umiejętności klanu. Faza zimowa utrudnia to zarządzanie, ponieważ należy pamiętać o karmieniu swoich jednostek, aby utrzymać je w zdrowiu i szczęściu.

Rozgrywka kończy się po 7 rundach albo w momencie, gdy jeden z graczy kontroluje 3 zamknięte terytoria, na których znajdują się określone rodzaje budynków.