Kōhaku

Kōhaku

Polska premiera: 2022
Globalna premiera: 2020
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 20-45 min
Wiek: 8+

Kategorie: Rodzinne
5.8 /10
na podstawie 4 ocen
Ocena gry
1.0 /5
na podstawie 3 ocen
Próg wejścia

Kohaku to spokojna gra polegająca na budowaniu stawu koi i układaniu płytek. W każdej turze gracze dobierają jeden kafelek ryb i jeden kafelek ozdoby z centralnej planszy stawu, aby umieścić je w swoim osobistym stawie z karpiami koi.

Zdobywaj punkty, otaczając kwiaty rybami w pasujących kolorach, umieszczając żaby obok płytek koi z ważkami i upewniając się, że małe koi mają bezpieczne miejsce do ukrycia się, umieszczając je w pobliżu skał. Żółwie i posągi wprowadzają poczucie równowagi w stawie i łatwiej zdobywają punkty, ale czasami nie są tak cenne, jak inne elementy.

Musisz dokładnie zaplanować rozmieszczenie swoich płytek, ponieważ gdy znajdą się w twoim stawie, nie można ich przenieść! Bez ograniczeń co do kształtu stawu, możesz zbudować unikalny układ, aby zmaksymalizować atrakcyjność stawu z karpiami koi.

Gdy nie ma już dostępnych płytek koi do uzupełnienia centralnej planszy stawu, gra się kończy. Gracze sumują punkty zdobyte przez każdą cechę w swoim stawie. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

—opis od wydawcy