Teotihuacan: Miasto bogów

Teotihuacan: City of Gods

Polska premiera: 2019
Globalna premiera: 2018
Polscy wydawcy: Portal Games
Globalni wydawcy: Nskn Games
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 90-120 min
Wiek: 14+

Kategorie: Strategiczne
8.8 /10
na podstawie 13 ocen
Ocena gry
3.3 /5
na podstawie 8 ocen
Próg wejścia
Bakcyl
11 kwietnia 2022, 11:28
8
Super gra! Tyle ile tam jest opcji i zmienności ich występowania nie uświadczycie w wielu grach. Wielkim plusem jest też cena, za te pieniądze, to nic tylko kupować, grać i cieszyć się rozgrywką. Na początku może być lekko przytłaczająca, ale uwierzcie mi, że z każdym kolejnym razem będzie Wam się grało coraz lepiej!
Ta opinia była pomocna:
MaMiKr
11 listopada 2021, 20:29
7
Przyjemna
Ta opinia była pomocna:
Planszowe Podziemie
22 października 2021, 17:37
10
la kogo? Chciałbym powiedzieć, że dla każdego, ale co mam kłamać? Zdecydowanie coś dla eurosucharzystow. Gra pozbawiona jest klimatu i jest totalnie abstrakcyjna. Zasady nie są szczególnie trudne, ale gra pali zwoje. Krąży opinia, że to Excel na planszy, ale to wierutną....no dobra to jest absolutną prawda. W związku z powyższym raczej 14+
O co chodzi? W grze wcielamy się w Azteckich budowniczych, których głównym zadaniem jest wzniesienie piramidy ku czci bogów. Każdy z graczy w trakcie rozgrywki będzie miał do dyspozycji robotników krążących po planszy i wykonujacych akcje z pól na których się zatrzymają.
Odczucia: Gdy pierwszy raz zobaczyłem plansze uznałem, że to jakieś szaleństwo. Elementów na planszy jest mnóstwo i na pierwszy rzut oka gra może przytłaczać. Szybko jednak okazuje się, że zasady są dość proste, a cała gra polega na kalkulacji akcji i tego co w dalszej perspektywie bardziej nam pasuje.
Osobiście uwielbiam te grę. Bardzo odpowiada mi możliwość planowania dalekosiężnej strategii i spinanie wszystkich klocków tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Gra w mojej opinii jest bardzo satysfakcjonująca.
Wykonanie: Duza ładna plansza, pożądane kartonowe elementy i klocki piramidy nie budzą obiekcji. Jedynie żałuję, że twórcy zdecydowali się na brzydki bardzo generyczne kostki stanowiące naszych robotników.
Elementy gry są czytelne i gdy gracze zapoznają się z zasadami gry nie budzą większych wątpliwości.
Mechanicznie wszystko gra doskonale. Wszystko daje nam punkty. Nawet w przypadku pomyłki nie przekreśla to nam szans na wygraną i dalszą rywalizację.
Ta opinia była pomocna:
Padyszach_imperator
09 września 2021, 18:52
10
Jedna z najlepszych gier dla fanatyków liczenia i optymalizacji. Z poczatku sprawia wrazenie skomplikowanej i mało czytelnej ale po zapoznaniu sie z zasadami okazuje sie jasna i grywalna nawet dla mniej doświadczonych graczy.
Ta opinia była pomocna:
aga
07 lipca 2021, 19:04
8
Nie jestem fanką ciężkich gier strategicznych i miałam obawy przed Teotihuacan, ale po pierwszej partii byłam zadowolona. Wcale nie czuje się ciężaru gry, czas rozgrywki mija szybko i przyjemnie. Mechanika starzejących się robotników jest unikatowa, pierwszy raz się z nią spotkałam i przypadła mi do gustu. Kafelki piramidy są piękne, aż chce się budować! Polecam! :)
Ta opinia była pomocna: