Opinie użytkowników

Planszowe Podziemie
Planszowe Podziemie
Dla kogo? Dla fanów suchych euro z stosunkowo niewielka negatywna interakcją. Gra jest nieco bardziej wymagająca, więc mimo tematu nie szczególnie nadaje się dla młodszych graczy. W grze w mojej ocenie mało rozniez klimatu, ale być może to wyłącznie moje prywatne zdanie. Zdecydowanie dla estetów. Gra wymaga również dość dużego stołu.

O co chodzi? W grze wcielimy się w zarządców ZOO, a naszym zadaniem będzie stworzenie jak najatrakcyjniejszego parku. Każdy z graczy będzie tworzył własne Zoo, w którym oprócz tworzenia zagród z zwierzętami, będziemy również zatrudniać wszelkiej maści specjalistów oraz wpierać projekty ochrony przyrody.
W swojej turze dostępne, będziemy mieli do wyboru 5 zupełnie różnych akcji o zmiennej wartości. W trakcie rozgrywki zdobywać będziemy dwa rodzaje punktów, a na koniec gry nasz wynik będzie zależny od różnicy wartości pomiędzy nimi.

Odczucia: Gra często porównywana jest do Terraformacji Marsa. Osobiście nie szczególnego podobieństwa. W grze zagrywamy kary jednak w stosunku do terraformavji mamy zdecydowanie mniej kart na ręku oraz będziemy ich mniej zagrywać.
Gra bardzo mi się podoba o z każda rozgrywka jest lepiej. Gra posiada całkiem duża dozę losowości jednak ilość pojawiających się opcji pozwala nam nią mocno manipulować. Podoba mi się również dynamika gry i możliwość tworzenia całkiem imponujących kombosow.
"Wada" jest pilnowanie niekiedy co zagrywają przeciwnicy, przez co osobiście miałem czasami problem, aby się skupić.

Wykonanie: Gra jest piękna i bardzo czytelna. Zdjęcia zwierząt na kartach robią wrażenie, a ich opis o wykonanie przedstawia najwyższy poziom wykonania. Plansza jest duża - a w zasadzie długa - i swietnie spełnia swoją funkcję jako centrum zarządzania rozgrywka.
Jedyna uwaga to planszetki graczy, które są faktycznie bardzo cienkie co niby nie przeszkadza, ale jednak mocno odstaje od reszty elementów.
06 września 2022, 10:22
Planszowe Podziemie
Planszowe Podziemie
Dla kogo? Dla graczy w każdym wieku. Dzięki przystępnym zasadom i miłej dla oka stylistyce do gry powinniśmy przyciągnąć zarówno najmłodszych jak i zagrać np. z dziadkami. Gra to połączeniem gry ekonomicznej z abstrakcyjna gra logiczną, więc klimatu za wiele się w niej nie znajdzie.

O co chodzi? W grze wcielimy się w spacerowicza, który podziwia piękno przyrody. Tu ptaszek, tam robaczek jeszcze gdzie indziej jakąś wiewióreczka. Naszym celem natomiast będzie kolekcjonowanie wizerunków spotykanych w drodze stworzeń oraz krajobrazów. Gra podzielona jest na sześć rund w których każdy z graczy do wykonania będzie miał po 4-5 akcji (zależy od ilości graczy). Główna akcja w grze będzie zagrywanie, pozyskanych wcześniej kart, które będą wymagały różnych symboli, które już będziemy posiadali.

Odczucia: Jak wspomniałem gra jest bardzo ładna zilustrowana i wszystkie jej elementy mają sens. Mechanicznie gra jest łatwa, ale mimo to daje przyjemność z gry również bardziej zaawansowanych graczy. Miłym dodatkiem, są koperty z dodatkowymi kartami, które możemy dodać do gry, gdy spełnimy konkretne warunki np. odwiedziny w parku nsrodowym.
Z wad należy wskazać duża losowość. Jeżeli nie będą nam podchodziły karty to możemy mieć w grze spory problem z nadganianiem przeciwników.

Wykonanie: Gra jest bardzo dobrze wykonana. Ilustracje są śliczne i pełne barw. Jakość elementów też jest bez zarzutów. Pudełko do gry jest wyposażone w wyprawie, która mieści całość w koszulkach.
30 sierpnia 2022, 10:21