Zamek Smoków

Dragon Castle
Zamek Smoków

Polska premiera: 2018
Globalna premiera: 2017
Polscy wydawcy: Rebel
Globalni wydawcy: Horrible Guild
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: ok. 45 min
Wiek: 8+

Kategorie: Rodzinne
6.7 /10
na podstawie 3 ocen
Ocena gry
1.0 /5
na podstawie 1 ocen
Próg wejścia

Zamek Smoków to gra w luźny sposób nawiązująca do koncepcji popularnego mahjonga - zadaniem graczy będzie pozyskiwanie kamieni o różnych kolorach i wartościach, a następnie jak najefektywniejsze budowanie z nich własnego zamku. Uczestnicy będą musieli mądrze planować swoje ruchy, dążyć do skutecznych kombinacji oraz tak wykorzystywać specjalne zdolności i cele, by zdobywać jak najwięcej punktów.

  1. Kierując się wskazówkami w instrukcji przygotowujemy początkowy układ kamieni różnej wartości w różnych kolorach. Każdy z graczy otrzymuje własną, pustą planszę, na której będzie budował swój zamek.
  2. W swojej turze zawsze zabieramy jeden dostępny kamień z najwyższego poziomu, a następnie wybieramy jedną z trzech możliwości: 
    • dobieramy drugą taką samą, wolną płytkę z dowolnego rzędu; 
    • wraz z kamieniem dobieramy jedną świątynię i odkładamy do swoich zasobów; 
    • natychmiast odrzucamy ten wybrany kamień poza pole gry i otrzymujemy jeden punkt zwycięstwa.
  3. Pozyskane kamienie natychmiast dokładamy do swojego zamku na wybranym przez siebie wolnym polu. Jeśli w momencie dołożenia kamienia udało nam się stworzyć kombinację 4 lub więcej kafelków tego samego koloru, które stykają się bokami, wszystkie je odwracamy symbolami do dołu. Im więcej kamieni odwrócimy za jednym razem, tym więcej punktów otrzymujemy. Dopiero na odwróconych kamieniach możemy układać nowe. Możemy również budować na nich świątynie, które pod koniec gry dadzą nam dodatkowe punkty.